Udostępnij

Jak wybierać makijażystę?

Ślub albo inne ważne wydarzenia w życiu sprawiają, że z wyjątkową uwagą podchodzi się do kwestii wizerunku. Dlatego, gdy wybierasz osobę, której zadaniem będzie zadbanie o Twój wygląd, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Przede wszystkim dokładnie przejrzyj portfolio wybranej osoby. W ten sposób dowiesz się, czy styl jej prac Ci odpowiada. Zapoznaj się też z jej dotychczasowym doświadczeniem i opiniami.

Wiele osób, które nigdy nie korzystały z profesjonalnego makijażu, idzie na taką usługę do kosmetyczki. Nierzadko kończy się to rozczarowaniem. Kosmetyczka może nie posiadać odpowiedniej wiedzy i praktyki z wykonywania makijażu.

W szkole kosmetycznej kładzie się większy nacisk na zabiegi pielęgnacyjne, natomiast temat makijażu jest jedynie „liźnięty”. Dlatego warto zainteresować się usługą u profesjonalnej makijażystki, która specjalizuje się tylko lub głównie w makijażu (coraz więcej makijażystów w zakresie swoich usług ma również wykonywanie fryzur czy stylizację brwi/rzęs).

Makijaż ślubny - przygotowania 3 (2)

Przekrój jakości wykonywanych usług jest ogromny. Zdarza się, że dziewczyny traktują makijaż jako zajęcie dodatkowe, np. podczas studiów, żeby sobie dorobić. I nie ma w tym absolutnie niczego złego. Powstaje natomiast pytanie, czy dana osoba podchodzi do tematu profesjonalnie i odpowiedzialnie. Makijażysta powinien wyróżniać się nie tylko wysoką kulturą osobistą i miłym usposobieniem, ale przede wszystkim musi pracować na najwyższej jakości kosmetykach oraz skrupulatnie podchodzić do kwestii higieny. Jeżeli trafisz na kogoś, kto wykonuje usługi „po koleżeńsku”, bez prowadzenia działalności, to taka osoba zapewne nie traktuje tego poważnie, a jakość usługi może pozostawiać wiele do życzenia.


Jak więc znaleźć odpowiednią osobę, która w profesjonalny sposób wykona makijaż? Gąszcz ofert w internecie sprawia, że łatwo jest się pogubić. Na rynku znajdziesz makijażowe celebrytki, szkoleniowców, makijażystki gwiazd, dziewczyny przyjmujące w swoich salonach oraz dojeżdżające do domu klienta.

Przygotowałam kilka najważniejszych kryteriów, które pomogą Ci wybrać odpowiedniego makijażystę.

 1. Portfolio
  Przejrzyj zdjęcia prac makijażystki, dostępne w social mediach i na stronie internetowej. Najlepiej, jeśli są tam też filmy z makijażem. Weź pod uwagę, że zdjęcia, zwłaszcza sesyjne, bywają poddawane obróbce – wówczas właściwy makijaż może nie przypominać zdjęcia zamieszczonego w portfolio. Filmy są dużo trudniejsze do przerobienia. Na nich zobaczysz rzeczywisty wygląd make-upu.
 2. Doświadczenie
  Jakie doświadczenie w makijażu ma dana osoba, od jakiego czasu działa w zawodzie, gdzie pracowała? Żadne szkolenie nie da makijażystce tyle, co lata praktyki. Praca w różnych warunkach i z różnymi osobami decyduje o wyrobionych umiejętnościach.

  Ważne, żeby makijażystka potrafiła zrobić makijaż fotograficzny. Jeśli osoba wybrana przez Ciebie pracowała przy sesjach zdjęciowych lub nagraniach wideo, możesz mieć pewność, że wykona świetny makijaż. Wynika to z faktu, że obiektywy kamery i aparatu inaczej przetwarzają odbite światło niż ludzkie oko. Jest to niezwykle istotne. W końcu zdjęcia ze ślubu będziesz oglądała lata po uroczystości i pokazywała rodzinie, znajomym czy dzieciom.

  Osoby, które pracują z celebrytami, często spotykają się z bardzo wysokimi wymaganiami co do posiadanych umiejętności. Jeśli wybierasz makijażystkę gwiazd, możesz liczyć na najwyższą jakość usług i profesjonalne podejście do klienta.
 3. Osobowość
  Niezależnie od tego, jak dobra w swoim fachu jest makijażystka, musisz czuć się przy niej swobodnie. Najlepiej wybadać taką osobę w mediach społecznościowych, a potem porozmawiać z nią na spotkaniu podczas makijażu próbnego. Profesjonalizm jest najważniejszy, liczy się też jednak opiekuńcze i miłe usposobienie.

  Jeśli jest to makijażystka wykonująca Twój makijaż ślubny – pamiętaj, że spędzi z Tobą trochę czasu w tym najważniejszym dniu i warto, abyście „nadawały na tych samych falach”.

Szukasz profesjonalnej makijażystki na ślub albo inne ważne wydarzenie?
Sprawdź moją ofertę – Ania Tkaczyk Makeup!


Udostępnij

Ania Tkaczyk
Ania Tkaczyk
Artykuły: 9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *